Doğal Çim ve Bitki Renklendirici

RAİNBOW GARDEN

KALICI DOĞAL ÇİM RENKLENDİRİCİ

 TANITIM

Çim alanlar gerek kent içinde, gerekse sahil bölgelerinde görsel ve estetik amaçlarla tesis edilir. Çim alanlar göze hitap eder ve çağdaş insanın gereksinimi olan dinlenme alanlarını oluşturur. Çim alanlar görsel güzelliğin yanı sıra çok fazla ısı emme özelliğine sahiptir ki, bu ısı emme özelliği ile doğal klima etkisi yapmaktadır. Ancak küresel ısınmanın neden olduğu aşırı sıcaklık ve su kıtlığı gündeme gelince çim alanların bakım zorluğu ortaya çıkmış ve insanlar çim alanı oluşturmaktan vazgeçmiş ve ne yazık ki mevcut çim alanları küçültme yoluna gitmiştir. Çim alanlarının devamının sağlanmasının fiili ve maddi güçlüğüne aşırı ısı ve su kıtlığı da ilave edilince bitki renklendiricinin önemi ortaya çıkmaktadır.

Renklendiricimiz tamamen doğaldır. Ürünlerimizin,  kanserojen madde içermediği ve bitkinin gelişimine zarar vermediği Ege Üniversitesi tarafından onaylanmıştır.

*Sararan çimleriniz sadece bir renklendirme işlemi ile eski haline dönebilir ve renklendiricimiz çimin doğal gelişimini etkilemez.

*Çimin üzerine istediğiniz şablonu uygulayarak, özel amblemlerinizi istenen şekil ve yazılarınızı yazabilirsiniz. Çim renklendiricisinin yeşil dışında renkleri de vardır.

* Renklendiricimiz sabittir. Sulama sonrası akmaz. Çimler biçilinceye kadar rengini ve parlaklığını korur.

*Özellikle Bermuda, Grass, Cynadon türleri çimler ısının düşmesi ile sararır ve kış uykusuna geçer. Baharda ısının yükselmesi ile yeşerecek olan çimlerin bekleme süresindeki evreyi yeşil geçirmeleri için en uygun seçim renklendirmektir.

*Uygulama püskürtme yöntemi ile yapılmaktadır. Konsantre renklendirici 1/7 suya kadar inceltilebilir. Çimin sarılığına göre su miktarı azaltılabilir.

*Çim renklendirici sadece çimler içindir. Bitkiler için doğal bitki renklendiricimiz mevcuttur.

1 LİTRE RENKLENDİRİCİMİZ 7 LİTRE SUYA KADAR İNCELTİLEREK PÜSKÜRTME YÖNTEMİYLE UYGULANIR.

BU KARIŞIMİLE25-30M2 ALAN RENKLENDİRİLİR.

*Sadece su ile inceltilerek bir püskürtücü aracılığıyla yapılan renklendirme işlemi sonrasında çimin yüzeyi fotosentezini etkilemeyecek bir zar dokusu ile kaplanır.Ve bu zar aşırı ısınmayı azaltır.

*Renklendiricinin içinde bulunan bitkiye faydalı proteinlerle çimler dahada canlanır.Özellikle rüzgârlagelen çimi matlaştıran pas hastalığını da ortadan kaldırır.

*Renklendirici sararmış çimi yeşile döndürürken sabit kalır aynı zamanda sudan ve diğer doğal şartlardan etkilenmez.Çiminizi biçinceye kadar yeşil görüntüsünü korur.

* Renklendiricimiz sadece sararan çimler için değildir. Aynı zamanda görsel bir zenginlik sağlamak amacıyla çimlerinizi yada bitkilerinizi istediğiniz renge çevirebilmeniz için farklı renklerde derenklendiricilerimiz mevcuttur.

 

ÜRÜNÜMÜZÜN KANSOREJEN OLMADIĞI VE BİTKİNİN FOTOSENTEZİNİ ETKİLEMEDİĞİ EGE ÜNİVERSİTESİ TARAFINDAN ONAYLANMIŞTIR.

 

Türkiye’de bir ilk olarak tasarlamış olduğumuz,hem ülke ekonomisine hemde su tasarrufu sağladığı için dünyadaki küresel ısınmaya faydası olduğunu düşündüğümüz ürünümüzü bilgilerinize sunarız…

 

RAİNBOW GARDEN

%100 DOĞAL ÇİM RENKLENDİRİCİSİ

Çim yüzeyleri her tür kötü hava koşullarına karşı koruyan,doğal ve dekoratif bir renklendiricidir. Sorun çıkarmaz, Sorun çözer..!

Mikro gözenekleri sayesinde çimin nefes almasını sağlar, içindeki nemi korur,sulama ihtiyacını azaltır.Çimin haftalarca solmadan,kurumadan yaşamasına katkıda bulunur.

 

DOĞAL ÇİM RENKLENDİRİCİSİNİNÖZELLİKLERİ ;

1.Tamamen doğal olmasıyla çime ve toprağa zarar vermez.

2.Çimin kendi doğal görünümünü bozmaz.

3.Çimin nem kaybını önler.

4.Çim ve bitkileri kötü hava koşullarından korur. (kar,yağmur, don, aşırı güneş vb.)

5.Sulama sıklığının azalması ile su tasarrufu sağlar.

6.Sulama süresini,havanın nem oranına göre 2 ila 4 kat uzatır.

7.Güneş ışığını geri yansıtarak çimlerinkurumasını engeller.

8.Uygulanan renk çimin üzerinde deforme olmadan kalır.

9.Renklendirici çimin üzerinde 3-5 ay kadar dayanır.

10.Farklı renk istendiğinde diğer rengin üzerine yeni bir renk uygulanabilir.

11.Üretim ve kapasite sorunu yoktur.

12. 4 yıllık AR-GE geçmişi vardır.

13.Çim pası hastalığının yayılmasını önler.

14.Spor amaçlı aktivitelerden kaynaklanabilecek etki ve darbelere dayanıklıdır.

15.Renklendiricilerin kanserojen olmadığı ve Bitkinin gelişimini olumsuz yönde etkilemediğiEGE ÜNİVERSİTESİtarafından onaylanmıştır.

16. Canlılara ve doğaya zarar vermez.

 

 

KARIŞTIRMA

1.Ürünün hazırlanması aşamasında 1 litre doğal çim renklendiricisine7 litre su ilave edilerek karıştırılır.Çimin sarılığına göre sumiktarı azaltılabilir.

2.Hazırlanan karışım uygulama öncesi karıştırılarak homojen hale getirilir.

 

UYGULAMA ŞEKLİ

1.Doğal çim renklendirici çimlerin üzerine püskürtülerek uygulanır.

2.Yeşil, sarı, kırmızı,mavi,beyaz vb. isteğe göre farklı renk ve tonlarda doğal çim renklendirici tatbik edilir.

3.Yağmurlu ve rüzgârlı havalarda uygulamadan kaçınılmalıdır.

4.Islak çim üzerine uygulama yapılmamalıdır.

5.Uygulamadan sonra 30 dk.sulamayapılmamalıdır.

6. 1 Lt.doğal bitki renklendiricisi ile 25-30 m2 çim alan renklendirilebilir.

7.Uygulamadan sonra doğal bitki renklendiricinin kuruması için 30 dk. beklenmelidir.

8. Doğal çim renklendirici gübreleme amaçlı kullanılmaz.

9.Çimrenklendiricisi bitkiler ve çiçekler üzerine kullanılmaz.Bu tip uygulamalar için doğal bitki renklendiricimiz mevcuttur.

10.Doğal bitki uygulaması, doğal çim renklendirici uygulamasından farklı olarak su karıştırılmadan direkt uygulamaya hazırdır.

11.8 ayrı renk seçeneği ile piyasaya sunulmaktadır.

 

Doğayla iç içe yaşamak bizim elimizde onu kirletende koruyanda bizleriz….Gözler hep güzeli görmek,mutlu olmak ister,canlı ve gökkuşağı gibi renkli bir doğa için el ele hep birlikte buluşalım…..

 

STATLARDA KULLANILMAK ÜZERE TASARLANAN

DOĞALÇİM RENKLENDİRİCİ VE ÇİZGİ RENKLENDİRİCİ

 (BEYAZ, KIRMIZI, SİYAH)

 

Doğal çim renklendiricimiz statlarımızdaki çim zeminlerde uygulanması halinde çok avantajlar sağlayan bir yapıya sahiptir.

 Bu alanlarda hareketliliğin fazlalığından kaynaklanan deformasyonların minimum seviyeye indirilmesi amacı doğrultusunda renklendiricimizin içerisinde bulunan organik kök güçlendiricisi ile köklerin daha fazla saçaklanması sağlanmaktadır.

Bununla birlikte organik katkı yardımıyla yaprak çeperlerinin olduğundan ekstra güçlü olması sağlanmaktadır.

Küresel ısınmanın ve bununla beraber su sıkıntısının daha önemli olduğu bu zamanlarda suyun değerini ön plana çıkarmak amacıyla çim renklendirici ile çimleri yeşile döndürerek, canlı görünümü sağlamak daha uygun bir yöntemdir.

Aynı zamanda her gün sulanması gereken çimlerin sulama sıklığı renklendirici sayesinde azaltılır, bu da hem kendi, hem de ülke bütçesine fayda sağlar.